top of page

WIELKI SUKCES LEKKOATLETÓW ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 2 W KRUSZWICY

Znakomity występ w zawodach wojewódzkich odnotował zespół lekkoatletów ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kruszwicy. W odbywającej się w dniu 06.06.2016 r. w Inowrocławiu imprezie reprezentacja szkoły zdobyła tytuł Mistrza Województwa Kujawsko – Pomorskiego w Czwórboju lekkoatletycznym. Drużyna wystąpiła w składzie: Bartłomiej Sobczak, Cezary Jarecki, Kacper Wesołowski, Kacper Kubiak, Norbert Szymczak, Kamil Kowalski. Opiekunem zespołu był Jacek Sieradzki.

Czwórbój lekkoatletyczny jest dyscypliną wielobojową w czasie której każdy zawodnik musi wystartować w czterech konkurencjach: biegu na 60 m, skoku w dal, rzucie piłeczką palantową, biegu na 1000 m. Wszystkie uzyskane wyniki przeliczane są na punkty ze specjalnych tabel wielobojowych. Suma punktów pięciu zawodników daje wynik całego zespołu. Podczas poniedziałkowych zawodów drużyna Szkoły podstawowej nr 2 w Kruszwicy uzyskała 1123 pkt, wyprzedzając SP nr 14 w Bydgoszczy 1082 pkt oraz SP nr 7 z Brodnicy 1077pkt.

Indywidualnie najlepszym wieloboistą zawodów został uczeń kruszwickiej dwójki Bartłomiej Sobczak.  Ten sam zawodnik został też zwycięzcą biegu memoriałowego Tadeusza Kaźmierskiego na dystansie 1000 m.